MONAPA

شصت‌وهفت نسخۀ خطی نفیس در یزد (3)

شصت‌وهفت نسخۀ خطی نفیس در یزد (1)

شصت‌وهفت نسخۀ خطی نفیس در یزد (1) … خوشبختانه هر از گاهی مجموعه‌هایی از کتاب‌های نفیس خطی توسط جمعی از علاقه‌مندان به فرهنگ و هنر اسلامی شناسایی شده و در معرض افکار عمومی قرار می‌گیرد …

300 نسخۀ خطی نفیس از علامه مجلسی در کتابخانه وزیری یزد …

بیش از 300 نسخۀ خطی از آثار علامه مجلسی در گنجینۀ کتابخانه و موزۀ وزیری یزد، وابسته به آستان قدس رضوی، نگهداری می‌شود که برخی در زمان حیات علامه کتابت شده است.

رونمایی از 8 نسخه نفیس خطی در یزد | خبرگزاری فارس

22/07/2012 · خبرگزاری فارس: موسس بنیاد ریحانه‌الرسول یزد گفت: درآستانه ماه رمضان با حضور جمعی از اصحاب فرهنگ و هنر هشت نسخه نفیس خطی و کتاب تندیس پارسایی و مستند پیک پارسایی در یزد رونمایی شد.

رونمایی از نسخ خطی نفیس در یزد | یزدی نیوز

دو نسخه از قدیمی‌ترین نسخ خطی مثنوی معنوی در گنجینه وزیری یزد رونمایی شد. x. جمعه, 8 مرداد 1400 Friday, 30 July 2021. جستجو برای: جستجو برای: … رونمایی از نسخ خطی نفیس در یزد.

کتابخانۀ وزیری یزد مجموعه‌ای نفیس از کتب خطی رضوی است …

به گزارش یزدی نیوز منوچهر آرسته مسئول کتب خطی و چاپ‌سنگی کتابخانۀ وزیری یزد، از وجود بیش از یکصد نسخۀ دست‌نویس و چاپ‌سنگی با محوریت امام‌رضا (ع) در این کتابخانه خبر داد و گفت: از دیگر نسخه‌های ارزشمند این گنجینه که به …

کتابخانه وزیری یزد و مجموعه کتب نفیس خطی و تاریخی موجود در …

کتابخانه وزیری یزد از رویای صادقه تا صدقه جاریه. سازمان وقفی ای که اینک هزاران نسخه کتاب خطی و چاپ سنگی به اضافه صدها عنوان کتاب چاپی را در مخزن خود جای داده و روزانه به طور میانگین ۵۰۰ نفر از آن استفاده می کنند داستانی …

ثبت 4 نسخۀ خطی کتابخانۀ وزیری یزد در فهرست آثار ملی …

از او می خواهم از نُسخ ثبت شده در این فهرست بگوید که او پیش از هر اثر، به معرفی نسخۀ قرآن کریم می‌پردازد و می‌گوید: این نسخه که با شمارۀ 2806 در کتابخانۀ وزیری یزد ثبت شده، به دست جلال جعفری …

کتابخانۀ وزیری یزد و بیش از ۵۰۰ کتاب خطی نفیس در ادبیات

بیش از ۵۰۰ نسخه خطی در موضوع ادبیات در کتابخانه و موزۀ وزیری یزد، وابسته به آستان قدس رضوی نگهداری می‌شود که برخی نسخه‌ها در جهان نمونه ندارد.

نگهداری 700 نسخه خطی و چاپ سنگی نفیس از آثار امام جعفر …

مشهد (پانا) – بیش از 700 نسخۀ خطی و چاپ سنگی نفیس از آثار امام جعفر صادق(ع) در مخزن کتب خطی کتابخانۀ مرکزی آستان قدس رضوی نگهداری می‌شود که قدمت برخی نسخه‌ها به قرن هفتم برمی‌گردد.

تماشای فرهنگ وتاریخ وتمدن شهر تاریخی یزد در موزه‌های این استان

سفر به يكي از قديمي‌ترين شهرهاي خشتي جهان و ديدار از كوير، زیباست اما تماشای تاریخ و تمدن در موزه‌های این استان و آشنایی با فرهنگ و آداب و رسوم و سختکوشی مردم این خطه در بازگشت به چند هزار سال قبل زیباتر و جذابتر خواهد …

ورود – جلسه‌ی شصت و سوم – جلسه‌ی شصت و سوم

جلسه‌ی شصت و سوم … همانطور که در پایان جلسه­ی پیش گفته شد، روش دیگری برای تعیین شمای کلی pcb …

وجود 60 نسخه خطی و چاپ‌سنگی نهج‌البلاغه در کتابخانه وزیری یزد

مسئول کتب خطی و چاپ‌سنگی کتابخانه وزیری یزد گفت: کتابخانه وزیری یزد، 60نسخه دست‌نویس و چاپ‌سنگی از نهج‌البلاغه را در اختیار دارد که تاریخ کتابت قدیمی‌ترینِ آن به قرن 9 هجری می‌رسد.

ZĐ@¥ مکان های دیدنی یزد(1) قبر پیرنارستانه – یزد

zĐ@¥ مکان های دیدنی یزد(1) قبر پیرنارستانه – یزد به فاصله 30 کیلومتری شمال خاوری شهر یزد روستایی بر بلندای کوهی قرار گرفته است مشهور به نارستانه عمارت زیارتگاه پیرنارستانه بر بلندای آن روستا …

نگهداری ۷۵۰ نهج‌البلاغۀ خطی در کتابخانۀ مرکزی آستان قدس

۷۵۰ نسخۀ خطی و چاپ سنگی نفیس در موضوع نهج‌البلاغه و شرح، حاشیه و ترجمۀ آن، در کتابخانۀ مرکزی آستان قدس رضوی نگهداری می‌شود که کهن‌ترین نهج‌البلاغۀ این مجموعه، مربوط به نیمۀ نخست قرن پنجم هجری قمری است.

رونمایی از قدیمی‌ترین و نفیس‌ترین نسخۀ خطی نهج البلاغه …

در دهمین سه‌شنبۀ فرهنگی سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی از قدیمی‌ترین و نفیس‌ترین نسخۀ خطی نهج البلاغه رونمایی می‌شود. به گزارش خبرگزاری «حوزه» از مشهد، در دهمین سه‌شنبۀ فرهنگی سازمان …

وجود بیش از 70 نسخۀ خطی و چاپ سنگی نفیس از «خیام» در …

04/07/2021 · گروه اندیشه: افزون بر 70 نسخه خطی و چاپ سنگی ارزشمند از خیام نیشابوری در گنجینه کتب خطی کتابخانه مرکزی آستان قدس رضوی نگهداری می‌شود که برخي به واسطه قدمت و يا خط خوشنويسانی ممتاز، از نفاست زيادي برخوردار است.

بارش برف در آسمان کویر یزد/ یزدی‌ها بعداز ۱۸ سال برف دیدند

کارشناس هواشناسی استان یزد گفت: با ورود سامانه بارشی جدید، استان کویری یزد هم بعداز ۱۸ سال سفید پوش شد.

سانس ویژه اعضای یزدتخفیف، شو یزدیـــــا 3(20 مرداد ساعت 18 …

سانس ویژه اعضای یزدتخفیف، شو یزدیـــــا 3(20 مرداد ساعت 18:00) شبی خاطره انگیز را برای خود رقم بزنید: جشنواره تابستانه خونه خنده با اجرای شو یزدیها 3 تا 50% تخفیف و پرداخت از 5000 تومان!!!

آستان قدس رضوی از نسخ خطی امام صادق (ع) رونمایی کرد …

کتابخانه آستان قدس رضوی از مجموعۀ نسخه‌های خطی نفیس امام جعفر صادق (ع) در گنجینۀ رضوی در فضای مجازی رونمایی کرد.

کتاب و کتابخانه در قلمرو زبان فارسی / ایرج افشار – | مرکز …

08/03/2021 · الف ـ نسخه‌های خطی. 1. قدیمی‌ترین نسخه. بنای این پژوهش بر این است که وضع نسخه‌های خطی و کتابخانه‌ها در قلمرو تاریخی وسیع زبان فارسی و میان مردمانی که به فرهنگ ایرانی بستگی داشته‌اند گفته شود.

کتابخانه تخصصی تئاتر یزد افتتاح شد

آیین بازگشایی رسمی کتابخانه تخصصی تئاتر یزد با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، انجمن هنرهای نمایشی و موسسه فرهنگی و هنری پاژایوان کویر و با حضور مجید جوادیان زاده مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد به صورت …

رونمایی آستان قدس رضوی از نسخ خطی امام صادق(ع)

کتابخانه آستان قدس رضوی از مجموعۀ نفیس نسخه‌های خطی نفیس امام جعفر صادق(ع) موجود در گنجینۀ رضوی در فضای مجازی رونمایی کرد.

ایرانیان و خوشنویسی

ایرانیان و خوشنویسی … … مقالات

رونمایی از مجسمه حافظ در دانشگاه پچ مجارستان – خبرگزاری …

سفیر مجارستان در نشست دوستانه میراث مکتوب اعلام کرد به‌زودی مجمسه حافظ، شاعر ایرانی به عنوان اولین مجسمه یک چهرۀ مطرح و تاریخی ایران در پردیس دانشگاه شهر پچ رونمایی می‌شود.

برچسب‌ها:, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,