MONAPA

نام و تصویر بعضی از کهکشان ها

دسته بندی انواع کهکشان ها

30/08/2021 · کهکشان راه شیری و کهکشان مجاورش آندرومدا از این نوع کهکشان ها هستند. این مارپیچ ها مجموعه ای از سحابی ها و دیسک های چرخندۀ ستاره ای عظیم می باشند که توسط ماده تاریک احاطه شده اند.

مجموعه از زیباترین تصاویر خیالی کهکشان و دنیای خارج از جو …

تصویری دیگر از ستاره کوتوله سامانه تراپیست 1 در نزدیکی یکی از سیاره‌ها. نمایی از درخشش کهکشانی به نام “w2246-0526” در نور مادون قرمز که به میزان 350 تریلیون برابر خورشید منظومه ما قدرت دارد!

انواع کهکشان ها

06/07/2012 · ستاره های جدید معمولا در بیشتر کهکشانها با سرعت بسیار کندی شکل می گیرند، اما نوعی نادر از کهکشان ها، به نام کهکشان های((فوران ستاره))، نواحی بسیار فعال ستاره سازی دارند که همین موجب درخشش خیره کننده انها میشود.

تصویر نجومی روز : کهکشان و سیاره‌ها

جشن تجلیل از رتبه های برتر کنکور قبولی های کنکور شهر شما تصاویر قبولی های تیزهوشان و نمونه دولتی

تصویر زیبای ناسا از پیچ و تاب‌های کهکشانی – ایسنا

سازمان فضایی ناسا به تازگی تصویر خارق‌العاده‌ای از یک کهکشان موسوم به ngc 7640 را منتشر کرده است.

10 مورد علمی در مورد ستاره ها +تصاویر

30/10/2018 · خوشه‌های ستاره‌ای از ستارگانی که در یک زمان به وجود آمده‌اند، بعضی از ده‌ها و برخی دیگر از میلیون‌ها ستاره تشکیل شده‌اند؛ بعضی از خوشه‌های ستاره‌ای با چشم غیر مسلح نیز قابل رویت هستند مثل خوشه‌ی معروف پروین در صورت فلکی ثور.

تصویر هابل از یک برخورد کهکشانی – کافه آسترو

این کهکشان با کهکشان دیگری در حال ادغام شدن است و بعضی از ستاره ها به صورت دنباله هایی از آنها خارج می شود. با وجود این آشوب، در این تصویر لحظاتی از تغییرات گرانشی دیده می شود.

تصویر پانارومای ناسا از قلب کهکشان راه شیری

رصدخانه “چاندرا”(Chandra) متعلق به “سازمان فضایی آمریکا”(ناسا) تصویر زیبایی از فعالیت‌های قلب کهکشان راه شیری منتشر کرده است.

تصویر ناسا از یک کهکشان | خبرگزاری فارس

17/11/2019 · ناسا تصویری از یک کهکشان مارپیچی بدون میله منتشر کرده که توسط تلسکوپ فضایی هابل تهیه شده است.

انواع کهکشان ها ــ کهکشان های بیضوی

ادغام کهکشان ها با کهکشان های بیضوی حتی می تواند هیبریدهای عجیب و غریب مانند کهکشان های”Sombrero” تولید کند. با بررسی سال 2012 توسط تلسکوپ فضایی Spitzer ناسا، مشخص شد که Sombrero از یک کهکشان در داخل دیگری …

تصویر جدید هابل از یک خوشه کهکشانی

تلسکوپ فضایی هابل تصویر خیره‌کننده‌ای از مجموعه‌ای از کهکشان‌ها در فاصله 6 میلیارد سال نوری از زمین گرفته است.

تهیه تصاویری خاص از کهکشان ها | ستاره شناسان انگلیسی اخیرا …

19/08/2021 · پنجشنبه، 28 مرداد 1400 ساعت 16:05 2021-08-19 دانش. تهیه تصاویری خاص از کهکشان ها

تصویر جدید از کهکشان راه شیری – video Dailymotion

25/02/2016 · خبر کوتاه ستاره شناسان اروپایی تصاویر جدید منحصر به فردی از کهکشان راه شیری منتشر کردند. این تصاویر از نیمکره جنوبی زمین توسط رصدخانه شیلی گرفته شده اند. به گفته دانشمندان تصاویر جدید تمام ستاره ها و سیاره های کهکشان …

?تعدادی از سحابی‌ها، کهکشان‌ها و خوشه‌های ستاره‌ای زیبا از …

About Press Copyright Contact us Creators Advertise Developers Terms Privacy Policy & Safety How YouTube works Test new features Press Copyright Contact us Creators …

تصاویری از کهکشان‌ها درکم از دافا را عمیق کرد | فالون دافا …

18/11/2018 · تصاویری از کهکشان‌ها درکم از دافا را عمیق کرد 27 آبان 1397 | تمرین‌کننده فالون دافا (Minghui.org) باوجود اینکه کتاب‌ جوآن فالون و برخی از آموزه‌های دیگر استاد را چند سال پیش خواندم، تمرین فالون دافا …

همه کهکشان‌ها تنها نیستند – تابناک | TABNAK

07/11/2019 · ناسا اخیرا در حساب کاربری خود در اینستاگرام تصویری از یک کهکشان مارپیچی باشکوه منتشر کرد.

مشرق نیوز – تصاویر خارق العاده از کهکشان راه شیری

تصویر جدید از کهکشان راه شیری عکس/ قرمز و آبی در کهکشان‌ها عکس/ طلوع کهکشان راه شیری در دره پلنگان

ناسا و بازبینی بعضی از نام‌های مستعار اجرام کیهانی

ناسا به تغییر برخی از نامگذاری‌هایش می‌پردازد از جمله از نام‌های مستعار خاصی همچون «سحابی اسکیمو» و «کهکشان دوقلوهای سیامی» که شاید برچسب نژادپرستانه در آن وجود داشته باشد دیگر استفاده نمی‌کند.

همسایه وسواسی و تمیز کهکشان ما – خبرآنلاین

بسیاری از کهکشان ها انباشته از گرد و غبارند و در بعضی‌های دیگر رگه هایی تیره از دوده های مات کیهانی دیده می‌شوند که در لابه لای گازها و ستارگانشان پیچ و تاب خورده‌اند. کهکشان کوچک ic ۱۶۱۳ اما یک مورد عجیب است: یک تمیز و …

تلسکوپ هابل قدیمی ترین کهکشان ها را کشف کرد | صدای آمریکا …

جدیدترین تصاویر هابل که «انجمن ستاره شناسی آمریکا» در گردهمایی واشنگتن دی سی ارائه کرد، کهکشان هایی را نشان می دهد که بعضی از آن ها ۵۰۰ میلیون سال قدیمی تر کهکشان هایی بودند که در تصاویر قدیمی مشاهده شده بودند، تصاویری که در آن زمان بی سابقه و خارق العاده محسوب می شدند.

برچسب‌ها:, , , , , , , , , , , , , , , , , , ,